19 czerwca 2024

Nowe mieszkanie – czyli jak urządzić nasze nowe mieszkanie tanio i gdzie kupować sprzęty oraz akcesoria za bezcen na start

Nowe mieszkanie to zawsze powód do radości i chęć urządzenia go zgodne z własnymi marzeniami. Niezależnie od tego czy mieszkanie kupiliśmy czy wynajęliśmy, chcemy czuć się w nim dobrze i otaczać się przedmiotami, które sprawiają nam radość. Przeważnie na urządzenia i wyposażenie mieszkanie musimy wydać bardzo duże sumy, których równie często nie posiadamy. Istnieje jednak kilka możliwości, aby wyposażyć nowe mieszkanie za bardzo małą — wręcz symboliczną kwotę i aby było ono nadal komfortowe. Poniżej prezentujemy ciekawe sposoby na to, jak tanio kupować akcesoria i wyposażenie do nowego domu.

Używane akcesoria

Pierwszym sposobem na tanie i ekonomiczne pozyskiwanie akcesoriów do naszego domu jest kupowanie używanych rzeczy. W większości przypadków będzie to bardzo dobry i wskazany ruch. Wiele rzeczy nie wyróżnia się niczym szczególnym nawet jeśli są używane, a możemy w ten sposób zaoszczędzić sporo środków. Największy spadek cen przedmiotów możemy zaobserwować w ciągu pierwszego roku czy dwóch lat użytkowania. Tracą one na wartości w tym okresie najwięcej. Szczególnie spadki cen są odczuwalne przy akcesoriach drogich np. sprzętach agd/rtv. Bardzo dobrym pomysłem na tanie urządzenia mieszkania jest zatem kupowanie używanych rzeczy. Używane rzeczy możemy wyszukiwać na portalach ogłoszeniowych takich jak OLX czy w social mediach na odpowiednich grupach lokalnych służących do handlu używanymi akcesoriami. W tego typu miejscach znajdziemy również wiele osób, które chcą pozbyć się nawet za symboliczną cenę przedmiotów, które otrzymały w prezencie lub które stanowiły nietrafiony zakup. Przedmioty te są bardzo często wystawiane za minimalne — symboliczne ceny. Bardzo często możemy kupić tam kilkuletni — ale w dalszym ciągu dobrej jakości telewizor wykonany w nowej technologii za ułamek ceny sklepowej.

Porada: Zawsze dokonując transakcji, należy dokonać jej osobiście i nie wysyłać pieniędzy jako pierwsi. Na tego typu portalach istnieje wielu oszustów próbujących okradać kupujących. Dobrym rozwiązaniem jest też przyjęcie przesyłki za pobraniem i sprawdzenie jej zawartości przy kurierze.

Promocje w supermarketach i sieciówkach

Drugim sposobem na ekonomiczne wyposażenie mieszkanie jest korzystanie z rabatów, promocji i ofert w supermarketach. Obecnie w wielu sklepach możemy spotkać różnego rodzaju promocje czy wyprzedaże, na których kupimy dane rzeczy dużo taniej aniżeli ich cena standardowa. Szczególnie wartymi uwagi miejscami są hipermarkety, czyli największe sklepy na rynku. Przeważnie posiadają one wiele działów od żywności po akcesoria domowe, agd czy wyposażenie kuchni i sypialni. Posiadają też bardzo duży asortyment, a dzięki temu znajdziemy tam również najtańsze na rynku produkty. W porównaniu do sklepów stacjonarnych np. z wyposażeniem kuchni, gdzie koszt czajnika elektrycznego to przeważnie kilkadziesiąt złotych, w hipermarketach będziemy mogli kupić taki czajnik w cenie ok. 20 złotych.

Porównywarki cenowe

Jeśli w dalszym ciągu chcemy kupować rzeczy nowe, a na wyprzedażach czy w promocjach nie ma akurat tego sprzętu, który nam się podoba, możemy skorzystać z porównywarek cenowych. Są to portale internetowe, które zawierają spis praktycznie wszystkich artykułów, jakie możemy kupić na rynku liczonych w milionach. Porównywarki wyświetlają listę miejsc i sklepów gdzie możemy kupić dany produkt np. konkretny model lampy z najniższą cenę. Często różnica w cenach rynkowych może być nawet kilkukrotna, a zakup danego sprzętu w innym sklepie być dużo tańszy. Mając zatem konkretną listę zakupów wyposażenia mieszkania, które chcemy kupić, warto sprawdzić ją dokładnie w porównywarkach zakupowych. Korzystanie z takich portali jest darmowe, łatwe i szybko pozwala uzyskać listę sklepów, które sprzedają najtaniej dany produkt.

Sklepy internetowe

Miejscem, gdzie zdecydowanie warto robić zakupy jeśli chcemy wyposażyć swoje nowe mieszkanie, są sklepy internetowe. To miejsca, które wyróżniają się najniższą możliwą ceną na rynku, a akcesoria możemy kupić jako nowe. Sklepy internetowe mogą zaoferować tak niskie ceny z kilku powodów. Jest to np. brak konieczności ponoszenia wydatków na prowadzenie sklepu naziemnego czy np. bardzo niskie marże z uwagi na duży obrót towarem. W e-sklepach często możemy kupić wyposażenie domu po niezwykle niskich cenach — nawet kilkakrotnie niższych niż w sklepach tradycyjnych. To dobre rozwiązanie jeśli szukamy rzeczy nowych, ale możliwie jak najtańszych. Zakupy w sklepach internetowych nie będą wymagały również od nas poświęcenia czasu, a dzięki temu będziemy mogli spożytkować go inaczej np. na urządzenie mieszkania, prace czy odpoczynek po aranżacji nieruchomości.

Oddam za darmo

Bardzo ciekawą alternatywą dla wyżej wymienionych sposobów taniego kupowania akcesoriów domowych jest zdobywanie przedmiotów za darmo. Jest to bez wątpienia najtańszy możliwy sposób, ale i dający wiele możliwości. W sieci np. na Facebooku czy na specjalnych forach możemy spotkać grupy poświęcone oddawaniu przedmiotów za darmo. Miejsca takie zabraniają handlu, a przyświeca im idea wielokrotnego wykorzystywania przedmiotów, a nie kupowania nowych. Na portalach takich możemy spotkać ogłoszenia oddania za darmo różnych elementów wyposażenia mieszkania, telewizorów, mebli czy drobnych sprzętów agd. Poświęcając odpowiednią ilość czasu i przeglądając uważnie takie portale, możemy znaleźć kompletne wyposażenie mieszkania — które jest również często wystawiane w takich miejscach. Choć nie będziemy mieli większego wyboru co do modeli lub ich wyglądu i funkcjonalności, będziemy mogli pozyskać je za darmo. Jest to duży plus szczególnie dla osób, którym nie zależy na konkretnych cechach przedmiotu, a chcą pozyskać daną rzecz jak najtaniej. Zasady na takich grupach przeważnie opierają się o najszybszą rezerwację i odbiór sprzętu tego samego dnia.

Dlaczego warto kupować tanie akcesoria do domu?

Urządzając nasze nowe mieszkanie, z kilku powodów warto wykorzystać najbardziej ekonomiczne opcje i kupować przedmioty w przemyślany sposób. Z pewnością pozwoli to zaoszczędzić sporo pieniędzy. Często robiąc zakupy z rozmysłem, zyskujemy nawet kilkukrotnie tańsze wyposażenie naszego mieszkania. Możemy w ten sposób zaoszczędzone środki przeznaczyć na inne cele. Samo wyszukiwanie okazji cenowych nie jest trudne czy skomplikowane a często kilkoma prostymi środkami będziemy mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Wybierając rzeczy ekonomiczne i najtańsze np. używane, będziemy mogli też urządzić mieszkanie w bardziej okazały sposób, aniżeli kupując jedynie kilka drogich gadżetów.

Copyright © All rights reserved.