14 kwietnia 2024

Jak w naturalny sposób ochronić nasz domu przed upałem i słońcem?

W upalne lato możemy korzystać z mechanicznych sposobów ochłodzenia wnętrza, warto jednak rozważyć zdecydowanie tańsze w użytkowaniu naturalne sposoby ochrony przed słońcem.

Upały? Wypróbuj tego, aby ochronić swój dom

Przesłony montowane na zewnątrz okien zatrzymują promienie słoneczne, zanim dotrą one do szyby, redukując ilość wpadającego ciepła. Aby skorzystać z ich zalet, trzeba jednak pamiętać o tym, aby rano opuścić je na okno.

Do wyboru mamy aluminiową roletę zewnętrzną lub markizę wykonaną z półprzepuszczalnej siateczki. Markizy dzięki swojej konstrukcji zatrzymują ciepło, zanim przedostanie się ono przez szybę do wnętrza – specjalna siateczka absorbuje promienie słoneczne, zanim zdołają one dotrzeć do szyby, redukując ilość ciepła przedostającego się do pomieszczenia nawet o 76 procent. Markiza rozwija się na zewnątrz okna, a nieużywana pozostaje niewidoczna, bowiem rolka ukryta jest pod zewnętrznym oblachowaniem. Rolety zewnętrzne są całosezonowym rozwiązaniem. W chłodniejsze dni zapobiegają stratom ciepła, ponieważ poprawią izolacyjność okna nawet o 17 procent, z kolei w lecie ograniczają dopływ gorących promieni słonecznych nawet o 94 procent i tym samym chronią przed przegrzaniem wnętrza. W pokojach dziecięcych lub salonach, gdzie potrzebujemy światła dziennego, lepiej sprawdzi się markiza, gdyż chroni przed ciepłem, ale jednocześnie nie zaciemnia wnętrza.

Ochrona domu przed upałami – to powinieneś wiedzieć

Natomiast w sypialniach bardziej uniwersalna będzie roleta zewnętrzna – gwarantuje ciemność, chroni przed hałasem, a zimą dodatkowo osłania okno przed zimnem. Więcej wpisów z poradami dotyczącymi sypialni, znajdziesz w serwisie www.bedroom.pl. Oba rozwiązania występują w wersji elektrycznej lub solarnej, a markiza jest także dostępna manualna.

Warto dodać, że roleta lub markiza w zestawie z dekoracyjną przyciemniającą roletą wewnętrzną to doskonała kombinacja o każdej porze roku.

Copyright © All rights reserved.