Jak efektywnie urządzić mały salon?

Urządzając mały salon przede wszystkim zrób rozeznanie rzeczy i mebli, które będą Ci zupełnie niezbędne. W pierwszej kolejności musisz zadbać o to, żeby to właśnie one zmieściły się na niewielkiej powierzchni, którą dysponujesz. Podstawową cechą salonu powinna być bowiem jego funkcjonalność i komfort korzystania – to w końcu miejsce, w którym domownicy spędzają zwykle najwięcej czasu.

Jakie masz oczekiwania co do salonu?

Urządzając salon określ swoje oczekiwania i priorytety – jak dużo miejsca na przechowywanie potrzebujesz, jak często zapraszasz gości, ile osób na co dzień korzysta z tej przestrzeni itd. Jeśli chcesz postawić w swoim salonie stół a dodatkowo stworzyć miejsce relaksu z narożnikiem lub kanapą i telewizorem to postaw na meble proste, o lekkiej konstrukcji – w ten sposób nie przytłoczysz i tak już przecież niewielkiego wnętrza. Wykorzystuj także wszelkie możliwości jakie daje Ci rynek meblowy.

Estetyka ponad praktyczność?

Oczywiście bardzo ważne są względy estetyczne jednak pamiętaj, że przy małej powierzchni salonu dobrze byłoby gdyby wybrane przez Ciebie meble spełniały kilka zadań – tak radzą również fachowcy od urządzania wnętrz na portalu na www.homely.pl. Wybierasz narożnik? Sprawdź zatem czy ma on na przykład funkcję przechowywania – zyskasz w ten sposób dodatkowe miejsce. Jeśli na co dzień ze stołu korzystają np. dwie osoby ale często zapraszasz gości to warto postawić na rozkładany model stołu. Równie ważne przy aranżacji małego salonu jest wybranie odpowiednich kolorów. Stawiaj na jasne barwy, które optycznie powiekszą pomieszczenie. Istotnym elementem jest także wybór odpowiednich dodatków. Postaw w tej kwestii na minimalizm, żeby nie „zagracić” wnętrza. Możesz dofatkowo zastosować triki dekoratorskie, które optycznie powiekszą Twój salon (na przykład wykorzystanie luster i geometrii).

Nawet małe wnętrza kryją w sobie duży potencjał – wystarczy dobre i przemyślane zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Przed przystąpieniem do remongu czy wykończenia salonu warto zatem dokładnie zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami – to daje szansę na stworzenie idealnego wnętrza.

Powiązane wpisy

Copyright © All rights reserved.